:: Le menu
Newsy
Historia prawdziwa
Zostaw Swój Ślad
Promocja
LinkY
O mnie
O stronie
:: come fly
   with me
Info
Postacie
Odcinki
Napisy
Video
Galeria
:: Little Britain
Początek
Twórcy
 - Matt Lucas
 - David Walliams
Postacie
 - Andy & Lou
 - Vicky Pollard
 - Daffyd Thomas
 - Emily Howard &
   Florence

 - Marjorie Dawes
 - Kenny Craig
 - Sebastian & Michael
 - Carol Beer
 - Mr Mann, Roy &
   Margaret

 - Anna
 - Maggie & Judy
 - Dennis Waterman
 - Ray McConney
 - Pozostali...
Serie TV
 - Vol. 1
 - Vol. 2
 - Vol. 3
Little Britain Live
Little Britain Abroad
Little Britain: The Video
  Game

:: LB: USA
Info
Postacie
Odcinki
Video
Tapety
Galeria
:: LB: MOVIE
Info
:: Rock Profile
Info
- Sezon I i II
- Sezon III
DVD Extras
Galeria
:: Corners
Talk-Show
Fat Fighters
Na intymnie
Sport Relief
Reklamy TV
Wall of Fame
Dla smakoszy
Kröd Mändoon
George Dawes
Monster Trucks!
Look into my eyes
Desert Island Discs
The Boy in the Dress
Alicja w Krainie Czarów
:: LB Stuff
Napisy
Tapety
Galeria
Konkurs #2
Konkurs #1
Autografy
  Gry:
 - Full ver.
 - Demo ver.

 :: Rock Profile - I i II sezon
Poniżej znajdziecie opis wszystkich odcinków z I i II serii Rock Profile. Pod tekstem zamieściłem linki do: Wikipedii, YouTube i google'owej wyszukiwarki grafiki. Dzięki temu będzie mogli w try miga znaleźć opis i facjatę danego wykonawcy. Czasem, jeżeli będzie mieli szczęście, możecie również trafić na inną część jego ciała.


-------------------------------------------------------------------------
:: I sezon [1999 r.]
--------------------------


# 1 - WHAM!
[Andrew Ridgeley & George Michael]
George Michael opowiada o swoim nadchodzącym singlu pt:”Fudge”, którego tekst jest odzwierciedleniem jego obecnej (dość trudnej) sytuacji życiowej.
W trakcie wywiadu, z niespodziewaną wizytą przybywa Andrew Ridgeley. Andrew pyta George'a, dlaczego ten nie odbiera jego telefonów. Jest święcie przekonany, że zespół nadal istnieje. WHAM! wcale nie zakończył swojej działalności ponad 20 lat temu. Prawda?
# 2 - Steps
[H & Lee]
Lee i H otwierają wystawę w miejscowej galerii. Jamie Theakston odkrywa, iż tak naprawdę chłopcy nie poprosili nikogo o pozwolenie i znajdują się tam nielegalnie. Lee i H przytaszczyli ze sobą plakat, na którym widnieją wraz z trzema niewiastami z ich zespołu. Wszystkie mają zabazgrane twarze. Koniec końców okazuje się, że Lee i H nadal mieszkają z rodzicami. Takie info, tak na zaś...
# 3 - Michael Jackson
[Elizabeth Taylor & Michael Jackson]
Michael Jackson stara się przekonać Jamie'go, że tak naprawdę jest zupełnie normalnym człowiekiem. Chwali się swoim tańcem, a także opowiada o swojej przeszłości w „Jackson 5”.
W czasie wywiadu, z wizytą wpada Elizabeth Taylor. Okazuje się, że łączy ich sterta dziwnych nawyków. Jednym z nich jest siadanie na chlebie, a innym - równoczesne podnoszenie kończyn dolnych.
# 4 - Kula Shaker
[Crispian Mills]
Wywiad zostaje przeprowadzony w klasie jednej z brytolskich szkół. Niestety, jest on co chwilę  przerywany przez nauczyciela, pana Ratty'ego Paxtona, która upomina zarówno Crispiana Millsa, jak i Jamie'go. Okazuje się, że ten drugi nie odrobił zadania domowego. Pan Paxton jest wściekły i daje temu wyraz podnosząc tembr swojego głosu.
# 5 - Simon & Garfunkel
[Paul Simon & Art Garfunkel]
Paul Simon i Art Garfunkel zamierzają ponownie połączyć swoje siły. Chcą wystąpić na wspólnej trasie koncertowej. Okazuje się jednak, że więcej ich dzieli niż łączy. W trakcie rozmowy odgradzają się od siebie murem i obrzucają górą mięcha. Zdaje się, że z trasy nici. A szkoda.
# 6 - The Prodigy
[Margaret & Clive]
Tak naprawdę zespół nie pojawia się w tym odcinku. Zamiast nich Jamie spotyka parę starszych ludzi, którzy koczują przed domem Keitha Flinta w nadziei na otrzymanie autografu, zdjęcia, bądź innej, równie cennej pamiątki. Niestety, Keith kontaktuje się z nimi jedynie za pomocą domofonu. To rodzi ich złość i frustrację. Para postanawia się rozwieść.
# 7 - Boy George & Marilyn
[Marilyn & Boy George]
Jedni z najsławniejszych transwestytów ostatnich dekad. Podczas wywiadu zachowują się jak zbłąkane smarkule (cokolwiek to oznacza). Wysoki współczynnik charyzmy Boy'a George'a powoduje, iż Jamie zgadza się na kradzież w sklepie spożywczym.
[Boy George swoim zachowaniem przypomina późniejszą Vicky Pollard]
Boy
George
Marylin
# 8 - The Eurythmics
[Annie Lennox & David Stewart]
Dave Stewart jawi się nam jako szalony naukowiec, który twierdzi, iż to właśnie on stworzył Annie Lennox. Okazuje się, że wokalistka składa się z części od różnych dawców i do złudzenia przypomina kreatury występujące w filmach o dr Frankensteinie.
# 9 - Gary Barlow
[Gary Barlow & Howard Donald]
Gary Barlow i Howard Donald marzą o reaktywacji Take That. Tzn. marzy ten pierwszy, natomiast ten drugi wykonuje jedynie jego rozkazy. Gary uważa, że jest całkiem „wporzo” i spoko gościem! Niestety, jak zawsze... myli się. Zdaje się, że to właśnie jemu dostało się w tej serii najbardziej. Słynny „GB” został przerysowany do granic możliwości. To trzeba zobaczyć/oglądnąć*!
[* - niepotrzebne skreślić]

# 10 - Kylie & Dannii
[Dannii Minogue & Kylie Minogue]
Siostry, które w czasie wywiadu starają się stwarzać pozory, iż łączy je coś więcej niż siostrzana miłość (seks?). W/w pozory trwają około... 38 sekund. Później wychodzi na jaw przysłowiowe „szydło z wora”. Okazuje się, że dziewczęta mocno się nienawidzą. Są względem siebie zawistne, gburowate i znowu zawistne. Tak trzymać!
Kylie
Minogue
Dannii
Minogue
# 11 - The Beatles
[Paul McCartney]
[George Harrison]
[Ringo Starr]
Kto jest kim i co robi?
a) Paul McCarntey – je mięsną potrawę,
b) George Harrison – mówi z indyjskim akcentem i wyciąga z kieszeni papad (indyjski naleśnik),
c) Ringo Starr – uważa, że jest ziemskim reprezentantem "Thomas the Tank Engine".
# 12 - Prince
[The Artist Formerly Known as Prince]
Kariera Prince'a, przepraszam... „Artysty Poprzednio Znanego jak Prince”, legła w gruzach. Obecnie prowadzi koczownicze życie na jednej z ulic w Glasgow. Śpiewa i gra na swojej ustnej harmonijce starając się przy tym zebrać jakieś drobne. Niestety... zazwyczaj otrzymuje monety w trudno wymienialnej walucie obcej. „Śmiać się czy płakać?” - oto jest pytanie.
# 13 - Oasis
[Patsy Kensit & Liam Gallagher]
Na początku wywiadu Liam Gallagher jawi się nam jako postać, która równie często klnie, co macha swoimi rękami. Po kilku chwilach do pomieszczenia wchodzi jego żona Patsy i zaczyna czytać magazyn o koniach. Liam w mgnieniu oka potulnieje. 
-------------------------------------------------------------------------
:: II sezon [2000 r.]
--------------------------


# 1 - Happy Mondays
[Mark "Bez" Berry & Shaun Ryder]
Shaun Ryder i Mark „Bez” Berry opowiadają o początkach swojej kariery, codziennej rutynie i o całkiem niezłej wycieczce, na której ostatnio byli. Obaj wyglądają wyraźnie niewyraźnie. Zdaje się, że wciągnęli nieco grubszą kreskę niż zazwyczaj. Wywiad dla BBC w końcu zobowiązuje.
# 2 - Take That
[Gary Barlow, Howard Donald
& Robbie Williams]
Gary „GB” Barlow nie daje za wygraną w temacie reaktywacji Take That. W swoim pokoju organizuje imprezę dla wszystkich (trzech) członków zespołu. W oczekiwaniu na Robbiego, Gary wraz z Howardem grają w grę planszową opartą na motywach „Take That”. Po pojawieniu się Robbiego, chłopcy zaczynają grać w kolejną grę. Tym razem pada na dziecięcą zabawę pt: „Pass the parcel”. Po krótszej chwili impreza siada i zawiedziony Gary zaczyna krzyczeć na Robbiego i Jamiego. Jeden z najbardziej nerwowych odcinków serii. Tylko dla prawdziwych mocarzy!
# 3 - Tom Jones & Shirley Bassey
[Shirley Bassey & Tom Jones]
Tom i Shirley licytują się o to, kto odniósł w życiu większy sukces, a także o to, kto zaśpiewał piękniejsze pieśni. Jest krótko, rzeczowo i na temat.
[Nie bez podstawy Shirley przypomina wierną kopię Bubbles De Vere. To właśnie na jej podstawie powstała jedna z najbardziej otyłych postaci z Little Britain].
Tom
Jones
Shirley
Bassey
# 4 - Elton John
[Elton John & David Furnish]
„Right! I'm leaving!” - ta kwestia jest kwintesencją wywiadu. Elton został przedstawiony jako osoba niezwykle grubiańska i wybredna. Odnosi się z pogardą zarówno do Jamiego, jak i swojego życiowego partnera – Davida Furnisha. Elton trwale zatracił poczucie rzeczywistości. Zapytany o cenę chleba odpowiada, że wg niego pół bochenka kosztuje... £80. Moim zdaniem jeden z najlepszych odcinków Rock Profile ever!
# 5 - Duran Duran
[Nick Rhodes, Simon Le Bon
& Warren Cuccurullo]
Odcinek ten jest jednym, długim pasmem oświadczeń prasowych, które odczytywane są przez członków zespołu. Wszystkie dotyczą tego samego: pomniejszenia składu o jedną, kolejną osobę. Po chwili okazuje się, że Duran Duran staje się składem zero osobowym.
# 6 - Steps
[H & Lee]
Kolejny odcinek z Lee i H w rolach głównych. Tym razem panowie planują zawojować świat rozszerzając swoje działania o sprzedaż „Steps'owych” dewocjonaliów. Zamierzają wprowadzić na rynek m.in. noże z emblematami członków zespołu. Pod koniec rozmowy zaczynają przedrzeźniać Jamiego Theakstona. Nazywają go: Jamie Squeakston. Cóż za poczucie humoru!
# 7 - Bucks Fizz
[Bobby G & Mike Nolan]
Choć od pamiętnego roku 1981, w którym to zespół zdobył I miejsce w Konkursie Piosenki Eurowizji minęło ponad ćwierć wieku, Mike Nolan i Bobby G nadal rozpamiętują ten wyczyn. O każdej porze dnia i nocy, są w stanie przypomnieć sobie jak głosowały na nich wtedy poszczególne państwa. W czasie wywiadu dowiadujemy się, że chłopcy nienawidzą Jay Aston. Są przekonani, że jej odejście zespołu zrujnowało ich kariery. Jay Aston! Jeżeli to czytasz, to wiedz, że twoje dni są policzone!
# 8 (I) - The Chemical Brothers
[Ed Simons & Tom Rowlands]
Jamie spotyka Eda i Toma w przyczepie kempingowej. "Chemiczni Bracia" bardzo rzadko udzielają wywiadów. W trakcie rozmowy wychodzi na jaw dlaczego. Okazuje się, iż zabroniła im tego ich firma fonograficzna. Zdaje się, że miała na względzie fanów, którzy po pierwszych, wypowiedzianych przez nich zdaniach, już nigdy nie sięgnęliby po ich płytę.
# 8 (II) - Air
[Nicolas Godin]
[Jean-Benoît Dunckel]
Specyficzny wywiad w specyficznym państwie. Nicolas i Jean-Benoît są w nim przedstawieni jako tajemniczy francuscy filozofowie, którzy żyją sobie w wyimaginowanej krainie marzeń.... Porozumiewają się w dziwnym, udawanym dialekcie języka francuskiego. Tematy, które wspólnie poruszają dotyczą m.in. małp i przepowiadania przyszłości. Jeden z bardziej nieprzewidywalnych odcinków.
# 9 - Abba
[Benny AnderssonBjörn Ulvaeus]
[Agnetha FältskogAnni-Frid Lyngstad]
Benny i Björn opowiadają o swoim dorobku artystycznym. Są święcie przekonani, że ich piosenki posiadają drugie dno i są pełne politycznych metafor. Dziwią się, że piosenka, którą wygrali Konkurs Piosenki Eurowizji w 1974 roku nie została zakazana! Według nich była przecież bardzo kontrowersyjna. O czym są poszczególne kawałki?
a) „Waterloo” – nuklearne rozbrojenie,
b) „Dancing Queen” – obalenie komunizmu,
c) „Mamma Mia” – wojna w Wietnamie.
# 10 - George Michael & Gerri Halliwell
[Gerri Halliwell & George Michael]
Jeden z tych wywiadów, które szalenie ciężko przeprowadzić w spokoju. Za każdym razem, gdy Jamie zadaje pytanie George’owi Michaelowi, wtrąca się Gerri uniemożliwiając mu pełną odpowiedź. Ex-członkini zespołu „Spice Girls” stara się go uwieść. Dzieje się to pomimo tego, iż ten wyraża się jasno, że „kocha nieco inaczej”.
[Sposób w jaki mówi Gerri, przypomina specyficzny akcent Marjorie Dawes].

George
Michael
Gerri
Halliwell
# 11 - U2
[Bono & The Edge]
Jeżeli myślicie, że Bono pochodzi z Irlandii, to grubo się mylicie. Tak naprawdę urodził się w miejscowości Windsor, na południu Anglii i z irlandzkim akcentem ma niewiele wspólnego. W czasie wywiadu możemy dowiedzieć się również, że kowbojski kapelusz The Edge jest w rzeczywistości jego... włosami.
# 12 - Blur
[Damon Albarn]
[Graham Coxon]
[Alex James]
[Dave Rowntree]
Kto jest kim i co robi?
a) Damon Albarn – opowiada o zamiłowaniu do piłki nożnej (kibicuje kilku, przeciwstawnym drużynom piłkarskim),
b) Graham Coxon – zwierza się ze swoich lęków związanych z oglądaniem TV,
c) Alex James – podczas wywiadu jest tak wstawiony, że nie kojarzy czy jest homo, czy hetero,
d) Dave Rowntree – nie robi nic, po prostu jest.
Po emocjonujące rozmowie zespół zaprasza Jamiego na swoją próbę. Chłopcy nagrywają nową pieśń. Tematem przewodnim jest dziewczyna Damona - Justine Elinor Frischmann.
# 13 - The Bee Gees
[Robin Gibb, Barry Gibb & Maurice Gibb]
Są związki, w których jedna osoba wyraźnie dominuje nad innymi. Bracia Gibbowie, znani szerzej jako The Bee Gees (a wężej jako – Bee Gees), są tego doskonałym przykładem. Rolę dominy w ich małej komunie sprawuje najstarszy z braci – brat Barry. To właśnie on decyduje kto ma mówić, milczeć, czy też wulgarnie się łasić. Zamiast pejcza posiada ogon, którym smaga nieposłusznych.
[Postać Barry’ego została wzorowana na postaci Tchórzliwego Lwa z „Czarnoksiężnika z krainy Oz”].:: Światowy dzień

:: Napisz


:: facebook


               
:: talk-show


:: tubowe filmy

:: polecamBones, Kooeci, Boreanaz, Deschanel, polska strona serialu Kooeci

House, House MD, Greg House, Lisa Cuddy, Hugh Laurie, Lisa Edelstein, House Fansite

:: Kanał RSS


:: Wspomóż 
"Thank you for the website", "Keep up the good work" - Matt Lucas & David Walliams

Copyright © 2007-2011 LittleBritain.pl || Photos: © BBC © HBO